Vyskúšajte Bowenovu terapiu a dajte zbohom bolesti

Bowenovu terapiu

Zosnulý Tom Bowen z Geelongu v Austrálii vyvinul Bowenovu terapiu, ľudovo nazývanú aj Bowenova technika alebo Bowenwork. Táto metóda využíva merané malé vstupy, ktoré stimulujú telo, aby sa samo uzdravilo a vyliečilo, často tým najhlbším spôsobom. 

Keďže sa telo jemne resetuje, vedie to k úľave od mnohých špecifických zranení, ako aj iných zdravotných problémov, vrátane chronických a akútnych.

Čo robí Bowenova terapia?

Bowenova technika pomáha zmierniť fyzický, duševný a emocionálny stres. Zvyšuje tiež cirkuláciu žilovej a lymfatickej tekutiny, zlepšuje pohyblivosť kĺbov, zbavuje sa toxínov a zlepšuje asimiláciu živín. 

Bowenovu terapiu
Bowenovu terapiu zlepšuje pohyblivosť kĺbov

Hoci existuje niekoľko špecifických prípadov, keď môže byť určitý postup kontraindikovaný, Bowenova technika je vhodná pre ľudí všetkých vekových kategórií a rôznej zdravotnej úrovne, pretože neobsahuje prísne manipulácie. 

Čo je súčasťou liečby? 

Konečné uzdravenie sa uskutočňuje, pretože Bowen pomáha pacientovi prejsť zo sympatického stavu alebo režimu „Free or Fight or Flight“ do parasympatického stavu alebo režimu „Repair, Relax and Rest“. 

Sedenie Bowenovej terapie zahŕňa jeden alebo niekoľko postupov a každý z nich pozostáva z niekoľkých súborov pohybov. Medzi každou sadou pohybov praktizujúci podľa potreby urobí niekoľkominútovú prestávku, aby telo mohlo reagovať a začleniť sa do vysielaných správ. 

Ukážka 30-minútovej Bowenovej terapie celého tela

Nervový systém sa potom začne prispôsobovať úrovni napätia svalov a pripraví klienta na nasledujúcu sadu pohybov. Potom bude cvičiteľ vysielať signály na konkrétne miesta nervového systému, ako sú svaly, nervy, väzy a šľachy. Telo urobí zvyšok a zareaguje vo svojom vlastnom čase tak, ako dokáže. 

Pohyby budú vysielať jemné vibračné správy pozdĺž nervových dráh mozgu. Silné stimulácie vyrovnajú a vynulujú ANS alebo autonómny nervový systém. ANS je zodpovedný za riadenie 80 % funkcií tela a je náchylný na množstvo vonkajších stresorov. 

Nie je tajomstvom, že takmer každý človek v dnešnej dobe neustále žije v stave nadmernej stimulácie ANS a vysokého stresu. Vyrovnanie a resetovanie ANS okamžite povedie k zlepšeniu rôznych orgánov a systémov tela. 

Stavy liečené Bowenovou terapiou

Početné vedecké štúdie preukázali a podporili účinnosť Bowenovej terapie pri liečbe niektorých ochorení. 

Táto technika sa ukázala ako mimoriadne účinná pri zotavovaní, odstraňovaní a dokonca aj pri prevencii športových zranení. Ponúka tiež úľavu už niekoľko minút po športovom zranení. 

Môže tiež okamžite zmierniť nebezpečný zápal a umožniť rýchlejšie zahojenie zranenia, zvyčajne s minimálnou potrebou následných ošetrení. Preto nie je veľkým prekvapením, že čoraz viac vrcholových športovcov sa stáva veľkými fanúšikmi Bowenovej techniky, pretože okrem toho, že telo lieči, uvádza ho aj do optimálneho stavu pre lepší výkon. 

Ak trpíte niektorými ochoreniami, ktoré ovplyvňujú váš každodenný život alebo vaše športové aktivity, Bowenova terapia môže byť práve tým druhom liečby, ktorý potrebujete, aby ste mohli naďalej žiť svoj život naplno a bez bolesti!

Leave a Reply