Ako sa starať o svoje tetovanie

Starostlivosť o tetovanie začína momentom tetovania a končí úplným zahojením

Nové tetovanie je skoro ako lekársky zákrok. Tatér vám vpichne pod kožu ihlu a ňou vytvorí umelecké dielo, ktoré s vami zostane po celý život. Starostlivosť o tetovanie bude prvých niekoľko týždňov po akte veľmi dôležitá. Táto doba je dôležitá, najmä ak chcete, aby tetovanie žiarilo dlhú dobu. Bez správnej každodennej starostlivosti riskujete zjazvenie a deformácie kože.

Záleží na tom, ako …

Môže byť náročné správne odhadnúť, čo vaša koža vyžaduje na uzdravenie. Na trhu je veľké množstvo produktov kozmetických výrobkov a preto vhodný výber môže byť náročný. Starostlivosť o tetovanie začína momentom tetovania a končí úplným zahojením.

Čisté uteráky a teplá voda sú nutnosťou pre správnu starostlivosť o tetovanie
Starostlivosť o tetovanie je nesmierne dôležité

Väčšinou vám tatér odporučí vhodný odev na nosenie krátko po potetovaní. Uvedomte si, že chúlostivá starostlivosť o tetovanie bude nutná po dobu niekoľkých týždňov. Uistite sa, že si tetovanie umývate nearomatizovaným mydlom a teplou vodou po tom, čo tetovanie odbalíte. Čisté uteráky a teplá voda sú nutnosťou pre správnu starostlivosť o tetovanie.

Tetovacie krémy a vody

Pri výbere tetovacieho krému alebo vody sa neuspokojte s prvým výrobkom. Hľadajte tie, ktoré sú vyrobené presne za týmto účelom. Je dobrým nápadom vybrať si vody alebo krémy, ktoré obsahujú bylinné, či iné prírodné výťažky. Vyhýbajte sa výrobok s ropou, či alkoholom, keďže môžu kožu podráždiť a spôsobiť zbytočné problémy.

Starostlivosť o nové tetovanie má mnohé výhody, ako napríklad:

  • Tetovacie krémy revitalizujú kožu
    Počas hojenia môže vaša koža schnúť a hydratačné krémy či vodičky sú preto vhodné spôsoby efektívnej hydratácie vašej kože.
  • Dôležité živiny
    Kvôli správnemu hojeniu si vaša koža vyžaduje dôležité živiny. Tetovacie krémy a vodičky ich vašej koži dodávajú a urýchľujú hojenie.
  • Upokojenie kože
    Niekoľko dní až týždňov po tetovaní bude táto oblasť vašej kože celkom boľavá. Tetovacie krémy a vodičky vašu kožu upokoja a zjemnia.

Starostlivosť o tetovanie je nutná aj potom, čo je koža uzdravená. Krémy a vodičky vašu kožu ošetria a tetovanie bude žiariť vo svojej plnej kráse. Spýtajte sa svojho dermatológa alebo tatéra a zistite, ktoré prípravky najlepšie ochránia vaše tetovanie aj na ďalšie dekády.

Prečítajte si viac o Nabla Kozmetiky.

Leave a Reply