Špeciálna starostlivosť o pokožku na tvári

Okolie vašich očí si zaslúži špeciálnu starostlivosť. Používanie séra na očné viečka je extrémne dôležité, takže vaša pokožka si zachová mladícky vzhľad a sviežosť. Hovorí sa že oči sú zrkadlom do duše. Je všeobecne známe že muži často hovoria že oči sú najatraktívnejšia časť na ženskej tvári a na trhu je veľká časť kozmetických prípravkov ktoré vaše oči, mihalnice a obočie viac zvýraznia a budú viac príťažlivé. Je zrejmé že okolie vašich očí je často problematické keď sa jedná o vrásky, preto sérum na očné viečka je niečo čo musíte používať na dennéj báze.

Dôvody prečo vaša pokožka na tvári potrebuje špeciálnu starostlivosť

Svaly na našej tvári sa používajú viac ako akýkoľvek iný sval na našom tele. Používame ho na posúvanie očí, otvorenie úst a nehovoriac o rôznych výrazoch tváre a mračení. To je dôvod, prečo sa na pokožke okolo očí začína prejavovať náš vek ako prvý, s malými vráskami, ktoré sa objavia skôr, ako by sme chceli. Dokonca aj vrásky, ktoré vznikli smiechom, môžu spôsobiť, že sa cítime starší, než by sme chceli. Ženám, ktoré sa môžu pochváliť hydratovanou alebo dokonca mastnou pokožkou, sa tieto vrásky objavia v živote neskôr, zatiaľ čo tí, ktorí majú suchú pokožku, musia začať používať prípravky proti vráskam a sérum na očné viečka skôr.

Ak máte okolo očí malé vrásky, vačky pod očami a čiarky, ktoré vychádzajú z rohu vášho oka smerom k tvári, je na čase zvážiť použitie výrobku, ktorý oneskorí tieto príznaky. To isté platí aj pre očné viečka a používanie séra na očné viečka, ktoré je základnou starostlivosťou o vašu pleť. Je dôležité sa rovnako starať o všetky časti tváre.

Čo je dôležité je stála hydratácia, pretože oblasť okolo očí je veľmi tenká a to je dôvod, prečo sa objavujú vrásky. Krémy sú dôležité, ale taktiež používajte aj sérum na očné viečka pre uplný efekt.

Prečo je hydratácia dôležitá

Každá žena by mala začať používať hydratačné produkty čo najskôr. Po dovŕšení dvadsiatych rokov musí žena začať premýšľať o tom, ktorý výrobok by jej najviac vyhovoval a až dosiahne tridsať rokov, dobrá hydratácia je nutnosť. Po dovŕšení tridsiatych rokov sa očné viečko stáva problémom, takže kvalitné sérum na očné viečka je rozhodujúce pre udržanie vášho mladistvého vzhľadu.

Po dosiahnutí veku 25 rokov je žiadúce začať pravidelne používať vitamín C, očný krém a chodiť na masáže. Po dovŕšení veku 30 rokov je okrem krémov, masáží a vitamínu C žiaduce praktizovať ošetrenie so špeciálnymi profesionálnymi maskami v oblasti okolo očí aspoň raz za mesiac alebo aj častejšie, ak je to možné.

V predmenopauzálnom a menopauzálnom veku odborníci často odporúčajú mesoterapiu, keďže pokožka okolo očí sa stáva náchylnejšia na vrásky a vysušenie. Ak má osoba výrazné tmavé kruhy a opuchnuté oči, okrem odporúčaní, ktoré spadajú do bežnej starostlivosti, odporúčame aj masky na domáce použitie. Často ich nájdete vo forme gélu, chladia a ponúkajú lymfatickú drenáž.

V oblasti okolo očí sa odporúča používať menej agresívne prísady, pretože pokožka je tenšia a tieto výrobky sa predsa používajú v blízkosti očí, preto sa riziko musí minimalizovať. To neznamená ale že výrobky môžu byť menej účinné. Účinné látky a prísady, ktoré upokojujú a hydratujú pokožku, sú ideálne pre túto najcitlivejšiu oblasť tváre.

Ďalšie užitočné rady od odborníkov

Oblasť okolo očí a často aj očné viečka majú tendenciu vytvárať malé biele pupienky, ktoré sa zvyčajne vyskytujú na miestach, kde sú póry tesné a pokožka suchá. Dobrá vec je, že tieto procesy nikdy nespôsobujú zápal, ale zlá správa je, že to nezmizne. Ak ich máte, nepokúšajte sa ich odstrániť vo vlastnej kúpeľni, pretože by ich mali odstrániť kvalifikovaní odborníci. Výber produktov starostlivosti o pleť a séra na očné viečka je veľký a ceny sa líšia v závislosti od značky. Hoci všetci sľubujú to isté – dokonalé odstránenie vrások alebo aspoň ich vizuálne zjemnenie, majte na pamäti, že účinok krému veľmi závisí od stavu pokožky na tvári. Pre suchú kožu je dôležité vybrať bohatší vzorec s materskou kašičkou, ak máte tmavé kruhy, potom sérum s perleťovým leskom je pre vás to pravé, zatiaľ čo na každé oko určite bude platiť krém s kyselinou hyalurónovou alebo silne zvlhčujúcou receptúrou.

Benefity kyseliny hyaruónovej v sére na očné viečka

Ako jedna z najpopulárnejších prísad séra na očné viečka, kyselina hyalurónová omladzuje a zlepšuje stav unavených očí, odstraňuje kruhy pod očami a dodáva mladistvý a oddýchnuty vzhľad do vašej tváre. Hoci hyalurónové plnidlá sú najužitočnejším spôsobom, ako osviežiť tvár s touto kyselinou, pretože sú injektované priamo pod vašu kožu, množstvo, ktoré je v séroch na očné viečka, je dostatočné na to, aby vaša pokožka dostala potrebnú dávku a tým sa prospešne starala o oblasť okolo oči.

Neskôr v živote sa vyskytuje aj problém ovisnutých očných viečok, ktorý je vekom nevyhnutný. Očné viečko klesá kvôli zníženej elasticite kože, slabšiemu svalu a tuku, ktoré spôsobujú spadnutie viečka a vačku pod očami. To je dôvod, prečo existujú séra na očné viečka, ktoré musia mať všetky ženy. Predtým než si vyberiete sérum na očné viečka, ktoré si chcete kúpiť, je dôležité si prečítať prísady, aby ste sa uistili, že dostanete to, za čo zaplatíte.

Bez ohľadu na spôsob starostlivosti o oči, majte na pamäti, že účinok krému je rovnaký ako vaša konzistencia pri jeho aplikácii. Ak krémy a sérum nepomáhajú, dajte šancu iným procedúram, ktorá vám pomôže vás rozžiariť v kratšom čase.

Už ste práve tetovali nové tetovanie a potrebujete radu, ako vychovávať nové tetovanie? Potom si prečítajte článok o starostlivosť o tetovanie.

Maskara má mnoho možnosti ako ju použiť

Bezchybný pohľad, vždy

Prečo by ste mali používať maskaru?

Už od čias starých Egypťanov, ktorí si pomazávali riasy zmesou prášku z dreveného uhlia, rozdrvených drahokamov a éterických olejov, si ľudské oko uvedomovalo neprekonateľnú skrášľujúcu silu maskary.

Leave a Reply