Stúpajúca popularita Tribulus Terrestris

Tribulus terrestris alebo zubáč obyčajný

Tribulus terrestris sa stal jedným z najhorúcejších módnych slov v oblasti zdravia a wellness, a to z mnohých výnimočných dôvodov. Rastlina sa tiež ľudovo nazýva ako kotvičník zemný. Táto rastlina sa často objavuje v tradičnej čínskej medicíne. Vďaka najnovším technologickým pokrokom sa zistilo, že môže pomôcť pri zvýšení hladiny testosterónu v ľudskom tele.

Vďaka týmto najnovším objavom sa rastlina stala príťažlivejšou pre členov zdravotníckej komunity do takej miery, že upútala pozornosť a myseľ mnohých odborníkov na zdravú výživu a starostlivosť o telo. Mnoho z nich sa zhodlo na tom, že táto rastlina by mohla byť vďaka svojej účinnosti najlepším prírodným doplnkom výživy, hlavne pre mužov.

Tribulus terrestris alebo zubáč obyčajný
Tribulus terrestris alebo zubáč obyčajný

Dôsledkom týchto prehlásení je, že čoraz viac výrobcov doplnkov výživy uvádza na trh svoju vlastnú radu produktov, ktoré obsahujú túto neobyčajnú bylinu. Aj keď stále existuje potreba ďalších štúdií, výskumov na potvrdenie uvádzaných výhod byliny, lekári a zdravotníci z rôznych oblasti medicíny dôrazne odporúčajú, aby sa ľudia predtým, ako ju použijú, najskôr poradili so svojimi lekármi.

Ďalej uvádzame niektoré z uvádzaných zdravotných výhod tribulus terrestris, ktoré prispievajú k jeho rastúcej popularite v týchto dňoch:

Vylepšuje Libido

Keď sa mužovi zvýši množstvo testosterónu, rýchlo stúpa aj túžba na sex. Je veľmi vyhľadávaný mužmi, ktorí kvôli svojmu veku trpia menšou sexuálnou túžbou.

Tribulus terrestris je vynikajúci zosilňovač libida
Tribulus terrestris je vynikajúci zosilňovač libida

Bezpečné a prírodné látky zvyšujúce hladinu libida, akou je napríklad tribulus, majú veľký význam hlavne preto, že na rozdiel od iných komerčne dostupných látok zvyšujúcich libido, ktoré sa dajú kúpiť v obchodoch, nepredstavujú žiadne škodlivé vedľajšie účinky, okrem prípadov, keď doplnok obsahuje niektorú zo zložiek, ktoré sú kontraindikované pre súčasný zdravotný stav užívateľa.

Nenechajte si ujsť: Prečo pivo Laško ponúka dokonalý pivný wellness zážitok

Zlepšuje rast svalstva

Je potrebný ďalší výskum, ktorý by podporil tieto tvrdenia o efektívnosti pri zlepšení a zrýchlení rastu svalstva, existuje niekoľko špecialistov na zdravie, ktorí tvrdia, že keď sa zvýši hladina testosterónu v tele, postupne to napomôže zvýšiť svalový objem.

Pomáha zlepšiť plodnosť

Na podklade správ a výskumov môže tribulus terrestris pomôcť vylepšiť pravdepodobnosť oplodnenia. Hlavne funguje u mužov, ktorým môže pomôcť zvýšiť produkciu spermií. U žien môže pomôcť zvýšiť množstvo hormónu pre prirodzenú ovuláciu. Hovorí sa taktiež, že ženy, ktoré užívajú doplnky obsahujúce tento doplnok, si môžu vychutnať normálnu ovuláciu, čo im umožní otehotnieť.

Známosť tribulus terrestris je dôležitá v celom priemysle zdravia a wellness. To je dôvod, prečo sa stal jedným z najkvalitnejších a najpredávanejších prírodných doplnkov, ktoré pomáhajú zvyšovať hladinu testosterónu.

Rovnako ako pri iných doplnkoch, i tu je dôležité, aby ste pred jeho použitím sa poradili s lekárom o  nevyhnutných preventívnych opatreniach, pretože tribulus terrestris môže byť kontraindikovaný pri niektorých zdravotných stavoch, ktorým podliehate. Pred zakúpením vždy skontrolujte spoľahlivosť konkrétnej spoločnosti alebo výrobcu, ktorý ich ponúka, aby ste sa uistili, že to, čo dostanete, je produkt špičkovej kvality.

Bowenovu terapiu

Vyskúšajte Bowenovu terapiu a dajte zbohom bolesti

Zosnulý Tom Bowen z Geelongu v Austrálii vyvinul Bowenovu terapiu, ľudovo nazývanú aj Bowenova technika alebo Bowenwork. Táto metóda využíva merané malé vstupy, ktoré stimulujú telo, aby sa samo uzdravilo a vyliečilo, často tým najhlbším spôsobom.

Leave a Reply